Històric Artistes Seleccionats

INTÈRPRETS

  • Alexandra Radulescu & Guillaume Tiger
  • Art Sound Quartet Saxos
  • BROUWER Trio
  • Christie Finn (v) i Neus Estarellas (pn)
  • Diego Castro (gt)
  • Discordian Community Ensemble i El Pricto 
  • Duo Lallement & Marques
  • Ensemble DRAMA (Nacho de Paz)
  • Ensemble Garage
  • Ensemble for New Music Tallinn
  • Ensemble Manufaktur für aktuelle Musik (MAM)
  • Ensemble Regards
  • Ensemble Two New: Ellen Fallowfield (vc) i Stephen Menotti (tb)
  • Fanny Vicens (ac)
  • Franco Venturini (piano)
  • Freenetics: Ferran Besalduch (sx), Joan Antoni Pich (vc) i Pep Mula (perc)
  • Harry Sparnaay (bcl) i Jean Pierre Dupuy (pn)
  • Heather Roche & Eva Zöllner
  • Joan Martí Frasquier (sx)
  • Kommas Ensemble
  • Mari Tere Gómez (saxòfon)
  • Mario Prisuelos (pn)
  • NAMES ensemble – New Art and Music Ensemble Salzburg 
  • Quartetto Maurice
  • Rei Nakamura (pn)
  • Sabrina Ma (perc)
  • Shao-Wei Chou (fl)
  • Takao Hyakutome (vl)
  • Vicent Minguet (sx)
  • WeSpoke: Mark Knoop (perc & pn) i Serge Vuille (perc)

OBRES INSTRUMENTALS O MIXTES

  • Alberto Carretero: Forspinnung für Streichtrio
  • Alexander Khubeev: Prism of dualism
  • Aurélien Dumont: Berceuse et des poussières
  • Facundo Nicolás Llompart: Livre de bord
  • Fernando Garnero: Interlude
  • Helga Arias: 19 knives
  • Januibe Tejera: Tremble
  • Jef Chippewa: 17 miniatures
  • Josep Sanz: IRR Study
  • Marco Longo: Senderos (esplorazione IV)
  • Mauro Saleri: Maschere dissolte
  • Nicolas Vérin: Now and then and now II
  • Sivan Cohen Elias: Air Pressure
  • Víctor Ibarra: Química del agua
  • Jaroslaw Plonka: dissolvable_ballade. 
  • Daniela Terranova: Notturno in forma di rosa.
  • Matthias Monrad Møller: Ich seh sie, sobald ich im Vorraum steh.
  • Chen Chengwen & Tobias Klich: Musik für Gitarre zu vier Händen.
  • Panayiotis Kokoras: Susurrus. Stylianos Dimou: Drops.

OBRES ELECTROACÚSTIQUES I AUDIOVISUALS

  • Antonia Gozzi & Laura Liverani: Tokyo Untitled
  • Barbara Bicanic: La Soupe parfumée
  • Bernd Schumann: Zwei Planquadrate
  • David Zo Meroni/Isandro Ojeda: a man walking in a walkman
  • Edgar Barroso: Binary Opposition
  • Eleazar Garzón: Voces Invisibles
  • Ester Xargay: El parpelleig del batec
  • Florent Colautti: Jupiter
  • Francesc Martí Pérez: Speech 2
  • Frédéric Bizalion: Exo-terisme
  • Ioannis Kalantzis: Metalogi
  • Jan Mech: Passeig de Gràcia 98 : 7:00 pm
  • Jef Chippewa: Duo
  • Luis Velasco Pufleau i Momoko Seto: Exils
  • Manuel Ferrer & Alena Mesarosova: Irreal Time
  • Mario Verandi & Harun Farocki: Klang-Film
  • Mercè Capdevila: Affaire
  • Núria Giménez-Comas: Quadre
  • Oriol Graus: Veus_st
  • Panayiotis Kokoras: Construct Synthesis
  • Panayotis Kokoras: Magic
  • Sam Salem: Dérive
  • Sergio Blardony i Marta Azparren: Tracto
  • Stijn Govaere: Éntomon
  • Stjin Govaere: Far bollire piano per 8 minuti
  • Valentín Pelisch: Cuarteto de cuerdas
  • Enrico Fiocco: Methal.
  • Francesc Martí Pérez: Vacuum. 
  • Erika Maria Sciutto: Filmstudie.
  • Jakub Rataj: Serge 2.1.
  • Paolo Pastorino: Threshold – unbalanced system
  • Nahuel Litwin: Grito Enceguecido.
  • Jean-Basile Sosa: Coaltar.
  • Rocío Cano Valiño: Asterión
  • Léa Boudreau: Quatre machines pour sauver le monde 
  • Mariam Gviniashvili: Allotropy. 
  • Filippos Sakagian: par l’usure Marin Escande: зона

OBRES MULTIDISCIPLINÀRIES

  • MOA Project: Noos
  • Florian Boccia & Leonardo Boccia: 1961
  • Daniele Grosso & Pietro Dossena: Santa Bárbara Portraits
  • Guillermo Escalón & Igor de Gandarias: Sinfonías del Trópico
  • Marisa Rueda & Matias Hancke: Existencia
  • Beatriz Sánchez: Fórmulas de cinètica doméstica
  • Eneko Vadillo: Los mundos lisérgicos
  • Edith Alonso, Antony Maubert i Anuska Alonso: Detrás, la oscuridad
  • Electrologues: FMeral Electro
  • Arturo Corrales: 37
  • Núria Andorrà & Dory Sánchez: FH23
  • Alejandro Casales Navarrete: Adsem Varien
  • Tobías Galo: Vuelo en círculos
  • Guillaume Gargaud & Jean Philippe Gómez: Improvisation
  • Magdalena Garzón & Dolors Acosta/Octavi Rumbau: Tots els caps

INSTAL·LACIÓ SONORA

  • Francesc Martí Pérez: The Sounds of the World.
  • Jan Mech: Word Clock Counter Clock Wise (Places I remember).
  • Colectivo Ergo Sound: Still City Blues (El blues de la ciudad inmóvil).
  • Joana-Naomi Welteke & Nadja Rix: Record-o-mat.

ENCÀRRECS

  • Aaron Cassidy
  • Aurélio Edler-Copes
  • Carlo Ciceri
  • Daniel Fígols
  • Elvira Garifzyanova
  • Ezequiel Esquenazi
  • Facundo Nicolás Llompart
  • Germán Alonso
  • Henrik Denerin
  • Joakim Sandgrem
  • José Río-Pareja
  • Luis Codera Puzo
  • Marc Garcia Vitoria
  • Maria de Alvear
  • Martin Grütter
  • Mirjam Tally
  • Octavi Rumbau
  • Panaiyotis Kokoras
  • Pedro Álvarez
  • Santa Buss
  • Santiago Díez-Fischer
  • Ugurcan Öztekin
  • Yoann Sanson