Programació Mixtur 2017

FESTIVAL MIXTUR 2017 - PROGRAMACIÓ

30 de març   ///   31 de març   ///   1 d'abril   ///   5 d'abril   ///   6 d'abril   ///   7 d'abril   ///   8 d'abril   ///   9 d'abril

Conferències i classes magistrals   ///   Instal·lacions sonores   ///   Mixtur Online   

d


Dijous 30 de març

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

20:00h

Plural Ensemble

Direcció: Fabián Panisello

Obres de Lina Järnegard, Israel L. EstelcheFrancisco José Andreo Gázquez, Fabián Panisello i Arnold Schoenberg

22:00h

Freenetics

Improvisació

f


Divendres 31 de març

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

18:00h Miquel Bernat (c)Susana Neves

Miquel Bernat (Percussió)

Obres de Joan GuinjoanHoracio Vaggione/Miquel BernatRamon Humet i Abel Paúl

19:30hMESASREDONDAS

Taula rodona

Sobre la música contemporània a l’aula: reptes i oportunitats

21:30h

Proxima Centauri

Obres de Christophe Havel, Núria Giménez Comas, Teocharis Papatrechas, Ben Davis, Hèctor Parra, Raphaël CendoThierry De Mey

j


Dissabte 1 d'abril

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

11:00h

Alumnes dels Tallers d'Interpretació (Percussió i Saxo)

Professors: Miquel Bernat i Marie-Bernadette Charrier

17:00hDrumming (4)

Drumming Marimba Quartet

Obres de Christopher DeaneJo KondoJosé Alberto Gomes, Fernando VillanuevaAshkan Behzadi José Carlos Villena

18:30h

Taula rodona

Sobre la programació i gestió de les músiques de recerca a Europa

20:30hblack page

Black Page Orchestra

Obres de Fausto Romitelli, Alexander SchubertNuño Fernández Ezquerra, Mirela IvicevićMatthias Kranebitter 

22:30h

Música electroacústica

Obres de Jean-Claude Risset, Marc Evans, Paolo Pastorino i Joan Bagés

23:00h

CHDH

Vídeo i música electrònica en viu

j


Dimecres 5 d'abril

Jamboree Jazz Club

j


Dijous 6 d'abril

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació / L'Auditori de Barcelona

20:00h i 22:00h

Improvisació

Barry Guy (Contrabaix), Joachim Badenhorst (Clarinet) i Ivo Sans (Percussió)

Una producció de:

17:30h

Ensemble DRAMA!

Obres de Raquel García-Tomás, Tomás Virgós, Íñigo Giner, Óscar Escudero i Raf Mur Ros

20:30h

Quatuor Diotima

Obres d'Alberto PosadasHèctor ParraGeorg Friedrich Haas
Una producció de:

l


Divendres 7 d'abril

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

16:00h

Alumnes dels Tallers d'Interpretació (Piano i Clarinet Baix)

Professors: Jean-Pierre Dupuy i Harry Sparnaay

19:00h

ESMUC Ensemble

Direcció: Lorenzo Ferrándiz

Obres de John Luther Adams, Steve Reich, John Cage, Philip GlassDavid Lang
Una producció de:

21:30h

Quartetto Maurice

Obres de Helmut Lachenmann, György LigetiGiulio Colangelo

23:00h

Música electroacústica i videocreació

Obres de Wolfgang Heiniger, Rocío Cano ValiñoDaisuke Nakajoh

23:30h

Lumínico

Flauta, electrònica i vídeo

j


Dissabte 8 d'abril

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

12:00h

Concert final del Taller d'Improvisació

Professor: Barry Guy

17:00h

Vitaliy Kyianytsia (Piano) i Paul Beckett (Viola)

Obres de Gérard Grisey, Eduard Resina, Brian Ferneyhough, Panayiotis Kokoras, Beat Furrer Jack Sheen

19:00h

Kommas Ensemble

Obres de Victor Ibarra, Javier Quislant, Christian Vásquez Miranda, Franco Donatoni Tristan Murail

21:30h

Jam session d'improvisació

Obertura amb: Barry Guy (Contrabaix) i Maya Homburger (Violí)

j

j

j


Diumenge 9 d'abril

Fabra i Coats-Fàbrica de Creació

16:00h

Dolores Acosta i weltAusstellung

Dansa i improvisació amb electrònica i vídeo

Under the skin

17:00h

Neue Vocalsolisten Stuttgart

Obres de Giacinto Scelsi, Oriol Saladrigues, Heinz Holliger i Gabriel Dharmoo