Programació 2018

Dijous 19 d'abril


15:30h

MODELS OF INTERACTION BETWEEN ACOUSTIC INSTRUMENTS AND ELECTRONICS

Conferència a càrrec del compositor João Pedro Oliveira

19:00h NORA HADDAD 01 WEB

NORA HADDAD

Apertura de la instal·lació Buy me (oberta durant tot el festival)

20h2e2m

CONCERT INAUGURAL: 2e2m

Obres de C. Bauckholt, H. Kerschbaumer, M. Salieri, P. Dusapin,  J. Malaussena, O. Saladrigues, A. Zubel, F. Filidei

22hAdria Bofarull ADRIÀ BOFARULL

Música electrònica experimental

Divendres 20 d'abril


10h

UNDERSTANDING TODAY'S ACCORDION

Masterclass a càrrec de l'acordionista Pascal Contet

12h2e2m 81-Photo E. Kongs

SOLISTES DE L'ENSEMBLE 2e2m

Miniatures compostes en el marc del Taller de Composició i Experimentació Sonora Mixtur 2018

12:30hPARTICIPANTS DEL TALLER D'ACORDIÓ

María Moga, Joan Muntada i Olga Morral

14hpierre roullier programa

IS IT POSSIBLE TO CONDUCT CONTEMPORARY MUSIC?

Conferència a càrrec del director Pierre Roullier


17h

SKIN. A LECTURE ABOUT HER MUSIC

Conferència a càrrec de la compositora Rebecca Saunders

18:30h

EL REPTE ACTUAL DE LA COMPOSICIÓ ELECTROACÚSTICA

Taula rodona amb els compositors João Pedro Oliveira, Adolfo Nuñez i Daniel Teruggi. Moderador: Andrés Lewin Richter.

20h electroacusticaELECTROACÚSTICA I VIDEOCREACIÓ

Obres de e-cor ensemble, J. P. Oliveira, A. Núñez, D. Teruggi R. Isay Raminez, J. C. Pinto

22hHellqvist Amaral

DUO HELLQVIST/AMARAL

Obres d'A. Bernal, L. Romero, L. Streich, M. Rosenfeld


Dissabte 21 d'abril


13h

PROCESSING SOUND IN REAL TIME

Conferència a càrrec del compositor Adolfo Núñez

17h

FROM SOUND TO MUSIC, THE GRM AND THE GRM TOOLS, 70 YEARS EXPLORING SOUND

Conferència a càrrec del compositor Daniel Teruggi

18h

LA DONA EN LA MÚSICA ACTUAL

Taula rodona amb Anna Bofill, Luis Codera Puzo, Raquel García-Tomás i Manel Ribera. Moderadora: Magda Polo.

19:30h i 20hursonate_16

CABOSANROQUE

Instal·lació sonora Ursonate Karaoke

21h Zafraan Ensemble © Neda Navaee

ZAFRAAN ENSEMBLE 

Obres de J. Planells Schiaffino, R. Saunders, S. Keller, C. Bauckholt , J. Järventausta, S. Ó`Dálaigh i A. Schubert

Diumenge 22 d'abril


12h

A KEEN EAR. CAROLA BAUCKHOLT ABOUT HER WORK

Conferència a càrrec de la compositora Carola Bauckholt

Dimecres 25 d'abril


18hNÚRIA ANDORRÀ I ALUMNES DE L'INSTITUT DOCTOR PUIGVERT

Presentació final del projecte pedagògic Gaia

 

19h, 19:30h i 20hursonate_16

CABOSANROQUE

Instal·lació sonora Ursonate Karaoke

21hFred Frith FRED FRITH

Solo

Dijous 26 d'abril


15:30 Mauricio-Sotelo

MAURICIO SOTELO ABOUT HIS MUSIC

Conferència a càrrec del compositor Mauricio Sotelo

18h

GESTIÓ I PROGRAMACIÓ CULTURAL FORA DEL CIRCUIT COMERCIAL

Taula rodona amb Amb Tino Carreño, Xavier Carbonell, Beatriz Liebe i Christopher Williams. Moderador: Jordi Alomar

 

20hdescalzo RICARDO DESCALZO

Obres d'E. Rykova, A. Sardà, T. Murail, J. M. Guix, A. Samsaminia, G. Lorusso

 

22hLuis Tabuenca LUIS TABUENCA I MANUEL RODRÍGUEZ

Composició/improvisació Trazos, per a dansa i bateria


Divendres 27 d'abril


10h

PIANO EXPERIMENTAL PER A NENS

Projecte pedagògic amb Ricardo Descalzo

11:00h

SPEAKING OBJECTS

Masterclass a càrrec del pianista Ricardo Descalzo

14:30h

FRED FRITH. A LECTURE ABOUT HIS WORK.

Masterclass a càrrec del compositor i improvisador Fred Frith

16:30hJoan Marti Frasquier JOAN MARTÍ-FRASQUIER

Masterclass-concert amb obres d'H. Parra i E. Riu i miniatures dels participants del Taller de Composició i Experimentació Sonora 2018

17:30h

NORMALITZACIÓ DEL REPERTORI CONTEMPORANI EN EL MÓN DE L'ORQUESTRA

Taula rodona amb els directors d’orquestra Nacho de Paz, Ernest Martínez Izquierdo i Michael Brandstätter. Moderador: Xavier Pagès-Corella.

19:30hFrames FRAMES PERCUSSION

Obres de Y. Watanabe, Y. Klartag, M. Maierhof, S. Steen-Andersen, R. Roelofsen, F. Hauser

21:30h

JAM SESSION EXPERIMENTAL

Obertura amb Fred Frith

Dissabte 28 d'abril


10:30hYuval Gotlibovich YUVAL GOTLIBOVICH

Masterclass-concert amb miniatures dels participants del Taller de Composició i Experimentació Sonora 2018

12h

PARTICIPANTS DEL TALLER D'IMPROVISACIÓ

Concert final del taller dirigit per Fred Frith

14:30h

PARTICIPANTS DEL TALLER DE PIANO

Carolina Aguirre, Magdalena Cerezo, Maria Ivanovich i Beatriz González


16:30h

TRISTAN MURAIL. A LECTURE ABOUT HIS WORK.

Conferència a càrrec del compositor Tristan Murail

18h

BARBARA HELD & BENTON C BAINBRIDGE

PAUSA. Concert+instal·lació audiovisual de Benton C Bainbridge i Barbara Held. Una producció de Sampler Sèries-L'Auditori.

20h PHACE

Obra de F. Romitelli. Una producció de Sampler Sèries-L'Auditori.

Diumenge 29 d'abril


11h

SCENARIO DISK

Conferència a càrrec del compositor Alexander Schubert

13helectro-i-video

ELECTROACÚSTICA I VIDEOCREACIÓ II

Obres de M. Mary, B. O'Brien, R. Torres

 

17:30hkonic KÒNIC THTR

Concert-performance Skyline